Povlečení

Povlečení

Základním kritériem pro výběr kvalitního povlečení bude vždy jeho gramáž - váha 1m2 látky. Čím vyšší gramáž, tím vyšší kvalita. U luxusních povlečení to nemusí vždy platit. Záleží na použité přízi. Pokud je materiál utkán z velmi jemných přízí, má sice nízkou gramáž - je velmi lehký, ale hustota úpletu je natolik vysoká, že zpravidla bývá takové povlečení kvalitnější a odolnější než běžná povlečení s vyšší gramáží. V detailu našich povlečení jsou tyto informace vždy dostupné. Povlečení, přes která je vidět, NEPRODÁVÁME.

Ručníky a osušky

Ručníky a osušky

I u ručníků je stěžejním kritériem gramáž - váha 1m2 látky. Naše ručníky jsou buď z jednosmyčkového walk froté anebo ze dvousmyčkového zátěžového froté. Dvousmyčkové froté má větší odolnost proti mechanickému opotřebení a ručníky dlouho drží původní tvar i při velmi častém praní. U barevných ručníků je dalším kritériem stálobarevnost. Ručníky, u kterých je uvedena clorostálá úprava, jsou stálobarevné a lze i tmavé odstíny prát na vyšší teploty s ostatním barevným prádlem - nepouští!

Přikrývky a polštáře

Přikrývky a polštáře

I tady uvádíme gramáž, ale u prošívaných přikrývek a polštářů se jedná o celkovou hmotnost. Čím vyšší hmotnost, tím větší množství výplně je použito a přikrývka je teplejší. U přikrývek a polštářů je rovněž důležitý povrchový materiál. Naše výrobky jsou šité z 100% polyesteru, který je lehký a splývavý, což znamená, že se nezadrhává a nežmolkovatí, což prodlužuje jejich životnost. Výplň polštářů může být dále umístěná ve speciálním vaku, který je možné před praním vyjmout. Tyto údaje zase uvádíme v detailech jednotlivých výrobků.

Ubrusy

Ubrusy

Naše damaškové ubrusy jsou všechny vyráběny z ubrusoviny o gramáži 205g/m2. Jedná se o speciálně upravený a vysrážený damašek. Při výběru vhodné velikosti ubrusu doporučujeme připočítat k rozměru stolu 50 cm. Optimální převis ubrusu je 25 cm na každé straně.  Takto zvolený ubrus bude vždy vypadat dobře.

Pár dalších doporučení

Pár dalších tipů

Materiál pro výrobu povlečení a prostěradel by měl být vysrážený. Nevysrážený materiál je levnější, ale rozměry povlečení nebo prostěradel se mohou s každým praním zmenšovat.

U ručníků s bordurou je doporučená teplota praní a to i u bílých 60°C. Při vyšších teplotách se může bordura srazit a tím pádem ručník pozbude svého původního tvaru.